Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Zamknij

ATERIMA MED - opieka Niemcy, praca, opiekunka osób starszych Zadzwón do nas dzisiaj: tel. 12 341 15 15
Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego: przygotowania do Wielkiej Nocy | ATERIMA MED

3 kwietnia 2012
kk8.png

Najnowsza lekcja języka niemieckiego Ostern steht vor der Tür - czyli przygotowania do Wielkiej Nocy opisuje przygotowania do pierwszych Świąt Wielkanocnych, jakie Basia spędziła w Niemczech.

Opiekunka niewiele wiedziała o tradycjach i obyczajach, jakie w tym czasie kultywuje się w Niemczech, dlatego kolejny raz bezcenne okazały się informacje od pani Doris. Co za szczęście, że podopieczna Basi lubi ich wspólne rozmowy i chętnie dzieli się swoją wiedzą!

Starsza pani cierpliwie wyjaśniała swojej opiekunce, czym jest wielkanocny bukiet i dlaczego w ogrodzie chowa się słodycze dla dzieci. Sama też sporo dowiedziała się o zwyczajach typowych dla Polski. Najbardziej zaciekawiła ją tradycja święcenia koszyczka w Wielką Sobotę.

Basia zapytała również o dania, jakie powinny się znaleźć na świątecznym stole – w naszej lekcji znajdziecie odpowiedź na to pytanie, a nawet – w wersji do druku – przepis na jedną z wielkanocnych potraw! Na koniec przygotowaliśmy dla Was ćwiczenia sprawdzające oraz nagrania trudniejszych zwrotów w języku niemieckim.

Mamy nadzieję, że lekcja poświęcona Wielkiej Nocy ułatwi Wam przyswojenie wielu związanych ze Świętami słów i zwrotów, które na pewno przydadzą się w najbliższych dniach.

Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj.

Oprac. CT

Copyright 2016 ATERIMA MED. ATERIMA MED wchodzi w skład Grupy ATERIMA.
Kopiowanie tekstów zabronione. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
opieka Niemcy, opiekunka osób starszych w Niemczech, praca opiekunka Niemcy, opieka nad osobami starszymi, oferty pracy za granicą, artykuły branżowe