12 najczęściej zadawanych pytań

O co najczęściej pytają kandydaci?

1.
Czy pracując w ATERIMA MED jestem ubezpieczona?

Tak, opłacamy składki na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, w tym składki emerytalne. Nasz konsultant pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do potrzeb kandydata.

Pamiętaj, że okres pracy w naszej firmie wlicza się do stażu emerytalnego. Nasi Opiekunowie mogą też korzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej w Niemczech i w Polsce. Ponadto każdy Opiekun jest objęty dodatkowym pakietem ubezpieczenia medycznego, NNW i OC.

2.
Kto pomoże mi w razie nieprzewidzianych problemów w Niemczech?

Jesteśmy po to, by pomagać i doradzać naszym Opiekunkom. W przypadku trudności lub nieprzewidzianych zdarzeń należy do nas dzwonić. W weekendy i święta działa nasz telefon alarmowy. Nigdy nie zostawiamy naszych pracowników w potrzebie i dlatego Opiekunki i Opiekunowie w ATERIMA MED czują się zaopiekowani. Dowiedz się więcej!

Natomiast w przypadku problemów zdrowotnych na terenie Niemiec każdy Opiekun zatrudniony w ATERIMA MED może skorzystać z prywatnej opieki medycznej.

3.
Czy ATERIMA MED pokryje moje koszty przejazdu do miejsca pracy i z powrotem?

Tak, organizujemy przejazd i zapewniamy bilet w dwie strony już przy min. 1-miesięcznych wyjazdach.

4.
Jak szybko i na jak długo mogę wyjechać do pracy z ATERIMA MED?

Nasi kandydaci wyjeżdżają nawet w kilka dni od zgłoszenia się do nas. Co miesiąc mamy kilkadziesiąt nowych ofert pracy na terenie całych Niemiec.

Standardowa długość wyjazdu do Niemiec jako Opiekunka to min. 2 miesiące. Można jednak zapytać o wyjazdy 6-tygodniowe. Przerwy między wyjazdami trwają średnio od 1 do 2 miesięcy.

5.
Ile muszę zainwestować na początek?

Nie pobieramy żadnych opłat od kandydatów ani osób rozpoczynających pracę i przestrzegamy przed firmami i osobami, które takich wpłat wymagają. Więcej o nielegalnych praktykach, które powinny wzbudzić Twoją czujność przeczytasz na stronie www.bezpieczny-wyjazd.pl.

6.
Jaką formę zatrudnienia oferuje ATERIMA MED i ile mogę zarobić?

Oferujemy pracę w oparciu o kontrakt (umowę zlecenia). Miesięczne zarobki w ATERIMA MED wynoszą od 1000 do 1350 euro netto. Dodatkowo podczas pobytu w Polsce zapewniamy ubezpieczenie i ciągłość zatrudnienia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Opiekunów, wprowadziliśmy oferty pracy również dla osób, które dopiero zaczynają naukę języka niemieckiego i posługują się pojedynczymi słowami (poziom początkujący). W tym przypadku wynagrodzenie wynosi 930 euro netto. 

Wysokość wynagrodzenia zależy od kwalifikacji kandydata (w tym od znajomości j. niemieckiego), a w niektórych przypadkach także od stanu zdrowia osoby objętej opieką.

7.
Czy w ATERIMA MED mogę samodzielnie wybrać dokąd pojadę?

Tak, nasi Opiekunowie mogą określić swoje preferencje dotyczące zakresu obowiązków oraz miejsca pracy. Staramy się dopasować oferty do możliwości naszych kandydatów.

8.
O jakich wymaganiach muszę pamiętać, by pracować jako Opiekun osób starszych w Niemczech z ATERIMA MED?
  • co najmniej komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
  • doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą (może to być krewny),
  • podleganie ubezpieczeniu zdrowotnemu przez okres minimum miesiąca przed podjęciem pracy za granicą.

9.
Co mogę zrobić, jeśli nie spełniam jednego z wymagań?
  • jeśli masz problem z językiem niemieckim, to polecamy nasze bezpłatne internetowe lekcje j. niemieckiego – znajdziesz w nich słownictwo związane z opieką oraz zwroty, które na pewno przydadzą się w Niemczech
  • jeśli brakuje Ci praktyki, to możesz spróbować zdobyć doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą w Polsce i potem zgłosić się do nas. Możesz też zgłosić się na praktyki lub wolontariat do hospicjum lub Domu Opieki Społecznej. Zadzwoń do nas, a postaramy się indywidualnie Ci doradzić.
  • sprawdź w naszym artykule, w jaki sposób możesz pozyskać ubezpieczenie zdrowotne

10.
Jak będzie wyglądał mój proces rekrutacji?

Podczas rekrutacji potrzebne będą dowód tożsamości i zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu zdrowotnemu. Mile widziane są także: prawo jazdy, referencje od rodzin, fotografie i świadectwa ukończenia kursów związanych z opieką.

11.
Czy mężczyzna również może podjąć pracę w ATERIMA MED?

Oczywiście! Zatrudniamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

12.
Jak dobrze muszę znać język niemiecki?

W tym zawodzie znajomość języka niemieckiego i chęć do jego ciągłej nauki są bardzo ważne ponieważ:
- dają komfort pracy i łatwiejszy kontakt z podopiecznym i jego rodziną,
- sprawiają, że Opiekun jest w stanie poradzić sobie w nieprzewidzianych sytuacjach
- wpływają na wysokość wynagrodzenia.

W naszej ofercie mamy oferty zarówno dla osób, które dopiero zaczynają się uczyć niemieckiego, jak i dla Opiekunów z bardzo dobrą znajomością, którzy od lat płynnie mówią po niemiecku.

Jeśli inna firma nie wymaga żadnej znajomości języka niemieckiego, to radzimy poważnie zastanowić się nad uczciwością i rzetelnością takiego pracodawcy.

Zapraszamy do skorzystania ze stworzonego specjalnie z myślą o Opiekunkach pracujących w Niemczech darmowego, internetowego kursu języka niemieckiego.

Dodaj komentarz

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający dodanie komentarza. Adres e‑mail nie będzie prezentowany na stronie.
Redakcja serwisu:

@Gogusława - ważniejsze pytania z komentarzy staramy się na bieżąco przenosić do pytań i odpowiedzi, więc mamy tutaj już komplet wszystkich kluczowych informacji. Może dlatego od jakiegoś czasu nie ma nowych pytań :) Pozdrawiamy!

Gogusława:

Dziwię się dlaczego nie ma tu żadnych komentarzy z bieżącego roku czy ta firma aby naprawdę istnieje jeszcze?

Anna Switanowska:

ten kurs jest super wlasnie podjela jego nauke

jola gawin:

Konkretne i rzeczowe odpowiedzi.Mozna nad tym pomyslec.Szczegoly wymagają dopracowania.

Redakcja serwisu:

@Teresa póki co w tych miejscowościach nie planujemy kursów, ale możemy pomóc w nauce niemieckiego na wiele sposobów - prosimy o kontakt :)

teresa fronczuk:

Witam chce zapytac czy w Bialej Podl lub w Parczewie w woj lubelskim so oranizowane takie kursy.J

Redakcja serwisu:

@Urszula - jak najbardziej zatrudniamy osoby po szkołach policealnych związanych z opieką :) Drugim warunkiem jest przynajmniej komunikatywna znajomość niemieckiego. Pozdrawiamy!

Urszula:

Dzien Dobry\nMam pytanie odnosnie wyksztalcenia.Od wrzesnia ide do szkoly policealnej, o kierunku opiekun medyczny, od sierpnia planuje poduczyc sie jezyka.Mam 34 lata kiedys dosc dobrze umialam..niestety z czasem zapomnialam.Czy po opiekunie medycznym tez znajde prace w waszej firmie?\npozdrawiam serdecznie.\n

Ewa 1980:

Witam:) chciala bym sie zapytać.. w jakim stopiniu trzeba znać język, by zostac opiekunka osób starszych? umiem podstawowe potrzebne zwrotu w danym jezyku.. czy moge juz sie do Was odezwac? czy to za mało? te przykładowe zwroty to opowiedzenie o sobie w bardzo obszerny sposób..:) czemu chce wyjechac, dlaczego. czy mam doswiadczenie.dzwonienie po karetkę..czy to wystarczy? pozdrawiam!

Gabrysia:

Witam tak właśnie mi chodziło o kurs języka niemieckiego w Stargardzie bo chciałabym podjąć pracę jako opiekunka w waszej firmie a ja jednak języka nie znam

Redakcja serwisu:

Gabrysia - nasze stacjonarne kursy niemieckiego organizowane są w ramach Akademii Opiekunek. Wszystkie informacje udzielane są pod numerem telefonu: 12 347 64 90. Pozdrawiamy!

Gabrysia:

Gabrysia: Witam czy organizujecie kurs języka niemieckiego w Stargardzie bo jestem bardzo zainteresowana

Redakcja serwisu:

Anna - oczywiście że masz szansę! Najważniejsze, że ma Pani doświadczenie i już Pani pracowała w języku niemieckim – z pewnością szybko odświeży Pani swoją znajomość języka :) Zapraszamy do wysłania nam swojego telefonu albo kontakt pod numerem 12 297 66 55.

Anna:

Witam,znalam kiedys j.niemiecki w dobrym stopniu,pracowalm w Wiedniu,ale pozniej 6lat pracowalam w Anglii i musialam sie przestawic z jezykiem,wiem,ze szybko jestem w stanie sobie przypomniec tak bylo w Wieniu po 2tyg.juz potrafilam sie dobrze porozumiec,ale obecnie myle te dwa jezyki,rozumiem co sie do mnie mowi,ale gorzej z odpowiedzia,czy w zwiazku z moja sytuacja mam mozliwosc wyjazdu z Wasza firma.

Redakcja serwisu:

Stasia - tak, planujemy taki kurs w Rzeszowie i czekamy aż zbierze się pełna grupa. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 12 347 64 90. Pozdrawiamy!

stasia1100@o2.pl:

Stasia,,, mam pytanie czy organizujecie kurs jezyka w Rzeszowie , jestem zainteresowana

Redakcja serwisu:

Ewa - prosimy o telefon, sprawdzimy Pani język i wtedy będziemy w stanie odpowiedzieć na Pani pytania :)

Ewa:

Dobry wieczór mam pytanie. mam staż w opiece nad osobą starszą w chwili obecnej przypominam se język niemiecki chciałabym wyjechać do pracy do niemiec tylko problem jest w tym że rozumiem co mówi po niemiecku ale nie potrafie odpowiedzieć czy mam szanse wyjechać. bardzo dziękuje z góry za odpowiedź

Redakcja serwisu:

Bogusia - kandydaci do pracy u nas mogą przejść rekrutację online – np. za pośrednictwem Skype, jeśli mają do nas daleko. Wówczas po przejściu procesu rekrutacyjnego wysyłamy im umowę pocztą zgodnie z indywidualnie ustalonymi warunkami. Pozdrawiamy :)

Bogusia:

Witam! Mam pytanie odnośnie umowy ,na jak długo podpisuje się umowę i czy może być przysłana na pocztę e-mail przed pod pisaniem.Ja ma właśnie podpisać i chciała bym wiedzieć wcześniej jakie są warunki umowy i wcześniej przeczytać przed pod pisaniem teraz w domu na spokojnie .Prosiłam bym o przesłanie mi ten umowy na adres e-mailowy -dziękuje i Pozdrawiam Bogusia Kulik.