Porady i informacje praktyczne

Najnowsze artykuły

Niemiecki dla opiekunek – aplikacje do nauki języka

Decydując się na wyjazd jako opiekunka osób starszych do Niemiec trzeba mieć świadomość, że w pracy niezbędna jest przynajmniej komunikatywna znajomość języka niemieckiego. W dobie internetu nauka może być jednak znacznie łatwiejsza, np. dzięki kursom internetowym oraz pomocy darmowych aplikacji mobilnych.
Czytaj

Praca opiekunki w Niemczech z ATERIMA MED – możliwości dojazdu do Niemiec

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to praca, która wiąże się z częstymi podróżami za naszą zachodnią granicę. Warto wtedy zadbać o swój komfort w trakcie podróży – z pewnością ułatwi to dobry start w pracy jako opiekunka osób starszych.
Czytaj

Praca opiekunki w Niemczech – opieka nad seniorem z depresją

„Nie wyobrażam sobie innej pracy niż ta – z ludźmi i dla ludzi”, mówi pani Teresa z Żor. To Opiekunka ATERIMA MED z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, która w krótkiej rozmowie opowiedziała nam o swojej pracy i opiece nad podopieczną z depresją.
Czytaj

Niemiecki dla opiekunek: lekcje dla początkujących z Teresą

W ATERIMA MED od kilku lat tworzymy bezpłatny, internetowy kurs niemieckiego z Basią skierowany do wszystkich opiekunów, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Specjalnie z myślą o osobach, które dopiero rozpoczynają naukę języka niemieckiego i chcą wyjechać do pracy jako opiekunka w Niemczech przygotowaliśmy nowy kurs z opiekunką, panią Teresą.
Czytaj

Choroba Parkinsona – część II: dieta

Prawidłowa dieta jest niezwykle ważna przy chorobach przewlekłych takich jak choroba Parkinsona. Przestrzeganie zasad żywieniowych nie zatrzyma choroby, ale może znacznie poprawić komfort życia i samopoczucie.
Czytaj

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Spotkania w całej Polsce

ATERIMA MED posiada biura i punkty rekrutacyjne w całej Polsce. Aby ułatwić kontakt z naszą firmą, z myślą o naszych Opiekunkach na bieżąco organizujemy również liczne spotkania informacyjne oraz uczestniczymy w targach i giełdach pracy na terenie całego kraju.
Czytaj

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Mamy najlepsze oferty pracy w Niemczech

W ATERIMA MED staramy się oferować naszym Opiekunom takie oferty pracy w Niemczech, które są dostosowane do ich oczekiwań. Dzięki współpracy z najlepszymi partnerami możemy się pochwalić sprawdzonymi ofertami pracy na terenie całych Niemiec – potwierdzają to nasze liczbowe statystyki.
Czytaj

Jak wybrać bezpieczną ofertę pracy w Niemczech?

Wakacje to czas, w którym jeszcze większym zainteresowaniem cieszą się oferty pracy za granicą. Szczególnie popularnym zawodem jest praca opiekunki w Niemczech, którą wybiera coraz więcej Polek. Szukając idealnej oferty pracy należy zwrócić szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo.
Czytaj

Choroba Parkinsona – część I: objawy i przebieg

Choroba Parkinsona jest postępującym, degeneracyjnym zaburzeniem neurologicznym, które występuje u około 6,3 miliona osób na całym świecie. Choroba Parkinsona ma charakter postępujący, co oznacza że z czasem coraz bardziej upośledza codzienne funkcjonowanie. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!
Czytaj

Schematy i przyzwyczajenia – o problemach w kontakcie z podopiecznym i jego rodziną

Praca w roli Opiekuna osoby starszej wiąże się z decyzją o zamieszkaniu na jakiś czas w czyimś domu, na jego warunkach i zasadach. Początek pracy w nowym otoczeniu jest często dla Opiekunów powodem stresu. Przeczytajcie, jak zbudować dobry kontakt z seniorem i jego rodziną.
Czytaj