Porady i informacje praktyczne

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Spotkania w całej Polsce

ATERIMA MED posiada biura i punkty rekrutacyjne w całej Polsce. Aby ułatwić kontakt z naszą firmą, z myślą o naszych Opiekunkach na bieżąco organizujemy również liczne spotkania informacyjne oraz uczestniczymy w targach i giełdach pracy na terenie całego kraju.
Czytaj

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Mamy najlepsze oferty pracy w Niemczech

W ATERIMA MED staramy się oferować naszym Opiekunom takie oferty pracy w Niemczech, które są dostosowane do ich oczekiwań. Dzięki współpracy z najlepszymi partnerami możemy się pochwalić sprawdzonymi ofertami pracy na terenie całych Niemiec – potwierdzają to nasze liczbowe statystyki.
Czytaj

Jak wybrać bezpieczną ofertę pracy w Niemczech?

Wakacje to czas, w którym jeszcze większym zainteresowaniem cieszą się oferty pracy za granicą. Szczególnie popularnym zawodem jest praca Opiekunki w Niemczech, którą wybiera coraz więcej Polek. Szukając idealnej oferty pracy należy zwrócić szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo.
Czytaj

Choroba Parkinsona – część I: objawy i przebieg

Choroba Parkinsona jest postępującym, degeneracyjnym zaburzeniem neurologicznym, które występuje u około 6,3 miliona osób na całym świecie. Choroba Parkinsona ma charakter postępujący, co oznacza że z czasem coraz bardziej upośledza codzienne funkcjonowanie. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!
Czytaj

Praca Opiekunki w ATERIMA MED – budowanie relacji z seniorem

W dobrej opiece bardzo ważne jest odpowiednie podejście i dobry kontakt z seniorem. Zachęcamy do lektury wywiadu z panią Gizelą Kajzer – Opiekunką ATERIMA MED z wieloletnim doświadczeniem, która w krótkiej rozmowie opowiedziała nam o swoich sposobach na budowanie dobrej relacji z podopiecznym.
Czytaj

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Szkolenia i warsztaty

Wszystkie Opiekunki osób starszych wyjeżdżające z ATERIMA MED do Niemiec mogą liczyć na wiele bezpłatnych materiałów edukacyjnych. Poza tym, z myślą o rozszerzeniu wiedzy naszych pracowników umożliwiamy im udział w wielu wydarzeniach naukowych, takich jak sympozja i warsztaty.
Czytaj

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED w wakacje? Premia Letnia

Myślisz nad pracą jako Opiekunka osób starszych? A może jesteś już pracownikiem ATERIMA MED? Wyjazd w okresie wakacyjnym oznacza większy wybór ofert pracy w Niemczech oraz atrakcyjne Premie Letnie!
Czytaj

Otępienie w chorobie Alzheimera – objawy i fazy choroby

Mimo znacznego postępu medycyny w dalszym ciągu nie odkryto lekarstwa na Alzheimera, na którą na całym świecie choruje kilkadziesiąt milionów ludzi. Po zdiagnozowaniu objawów choroby Alzheimera u podopiecznego, jak najszybciej należy zastosować odpowiednia farmakoterapię (w zależności od fazy choroby) oraz zapewnić choremu opiekę, która jest w tym stanie kluczowa.
Czytaj

Praca Opiekunki w Niemczech – spokój ducha kluczem do dobrej opieki

Dzisiaj zachęcamy do lektury wywiadu z panią Joanną, Opiekunką osób starszych ATERIMA MED, która jest niezwykle barwną i inspirującą osobą. Panią Joannę poznaliśmy przy okazji konkursu na naszym profilu na Facebooku, gdzie opowiedziała nam o swoich ulubionych zajęciach podczas pracy w Niemczech, czyli odkrywaniu przyrody oraz rysowaniu mandal razem z podopieczną.
Czytaj

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Sprawna rekrutacja

Wyjazd do Niemiec do pracy jako Opiekunka osób starszych to duże przedsięwzięcie, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają pracę w opiece seniora. W ATERIMA MED staramy się, aby proces rekrutacji przebiegał jak najsprawniej.
Czytaj