Porady i informacje praktyczne

Praca opiekunki

Praca opiekunki w Niemczech z ATERIMA MED – możliwości dojazdu do Niemiec

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to praca, która wiąże się z częstymi podróżami za naszą zachodnią granicę. Warto wtedy zadbać o swój komfort w trakcie podróży – z pewnością ułatwi to dobry start w pracy jako opiekunka osób starszych.
Czytaj

Ogrom możliwości, czyli internet w pracy Opiekunki

W dzisiejszych czasach, niewiele osób potrafi wyobrazić sobie życie bez internetu. Dla Opiekunek wyjeżdżających do pracy w Niemczech dostęp do sieci w miejscu pracy jest często ważny. Nie ma w tym nic dziwnego – połączenie z siecią zapewnia szybki i łatwy dostęp do informacji oraz umożliwia bezpłatną komunikację i kontakt z bliskimi.
Czytaj

Opieka nad osobami starszymi – budżet domowy, czyli Haushaltsgeld

Praca Opiekunki w Niemczech to nie tylko opieka nad osobami starszymi. Codzienne obowiązki Opiekunek wiążą się również z prowadzeniem domu, robieniem zakupów, a co za tym idzie – dysponowaniem pieniędzmi, które otrzymaliśmy od rodziny seniora.
Czytaj

Opieka nad osobami starszymi – podstawy pierwszej pomocy

Opieka nad osobami starszymi wymaga od Opiekunki opanowania i odpowiedzialności – zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych. Znajomość podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej to obowiązek każdego Opiekuna. Dzięki temu możesz uratować komuś życie.
Czytaj

Chcesz zarabiać więcej jako Opiekunka? Podnoś swoje kwalifikacje z ATERIMA MED!

Ile zarabia Opiekunka osób starszych? To pytanie jest bardzo często zadawane przez kandydatów do pracy w opiece. Zarobki Opiekunek zależą jednak od posiadanych przez nie umiejętności, a stopniowe podnoszenie kwalifikacji wpływa na wzrost wynagrodzenia za pracę w Niemczech.
Czytaj

Opieka nad osobami starszymi – aktywizacja podopiecznego z demencją

Praca Opiekunki w Niemczech jest związana z opieką nad osobami starszymi, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości i choroby przewlekłe. W codziennej opiece nad seniorem konieczne jest dostosowanie działań do stanu zdrowia podopiecznego – szczególnie w przypadku osób chorych na demencję.
Czytaj

Opieka nad osobami starszymi – Wsparcie w trudnych chwilach

Opieka nad osobami starszymi lub przewlekle chorymi wymaga od Opiekunki wiele cierpliwości i odporności psychicznej. W codziennej pracy w opiece zdarzają się sytuacje, w których Opiekun potrzebuje wsparcia – często najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa z wykwalifikowaną osobą z doświadczeniem.
Czytaj

Opieka nad osobami starszymi – jak zdobyć doświadczenie?

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem pracy jako Opiekunka w Niemczech? Aby dostać pracę w opiece nad osobami starszymi konieczna jest znajomość języka oraz doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą – jak je zdobyć? Przeczytaj w naszym artykule!
Czytaj

Dyżury pielęgniarki – wsparcie dla Opiekunek osób starszych

W pracy każdego Opiekuna osób starszych zdarzają się cięższe chwile i stresujące sytuacje spowodowane stanem zdrowia podopiecznego. Jak sobie z nimi radzić? Pracownicy ATERIMA MED mogą liczyć na wsparcie w postaci dyżurów telefonicznych eksperta Akademii Opiekunek – wykwalifikowanej pielęgniarki.
Czytaj

Zakres obowiązków Opiekunek osób starszych w Niemczech

Osoby zainteresowane wyjazdem do pracy do Niemiec jako Opiekunka osób starszych zwykle zastanawiają się, co będzie należało do ich zakresu obowiązków. Sprawdź, jakie typowe czynności wykonuje się w opiece nad osobami starszymi.
Czytaj