Porady i informacje praktyczne

Praca opiekunki

W dzisiejszych czasach, niewiele osób potrafi wyobrazić sobie życie bez internetu. Dla Opiekunek wyjeżdżających do pracy w Niemczech dostęp do sieci w miejscu pracy jest często ważny. Nie ma w tym nic dziwnego – połączenie z siecią zapewnia szybki i łatwy dostęp do informacji oraz umożliwia bezpłatną komunikację i kontakt z bliskimi.
Czytaj
Praca Opiekunki w Niemczech jest związana z opieką nad osobami starszymi, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości i choroby przewlekłe. W codziennej opiece nad seniorem konieczne jest dostosowanie działań do stanu zdrowia podopiecznego – szczególnie w przypadku osób chorych na demencję.
Czytaj
Opieka nad osobami starszymi lub przewlekle chorymi wymaga od Opiekunki wiele cierpliwości i odporności psychicznej. W codziennej pracy w opiece zdarzają się sytuacje, w których Opiekun potrzebuje wsparcia – często najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa z wykwalifikowaną osobą z doświadczeniem.
Czytaj
Zastanawiasz się nad rozpoczęciem pracy jako Opiekunka w Niemczech? Aby dostać pracę w opiece nad osobami starszymi konieczna jest znajomość języka oraz doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą – jak je zdobyć? Przeczytaj w naszym artykule!
Czytaj
W pracy każdego Opiekuna osób starszych zdarzają się cięższe chwile i stresujące sytuacje spowodowane stanem zdrowia podopiecznego. Jak sobie z nimi radzić? Pracownicy ATERIMA MED mogą liczyć na wsparcie w postaci dyżurów telefonicznych eksperta Akademii Opiekunek – wykwalifikowanej pielęgniarki.
Czytaj