Dyżury pielęgniarki – wsparcie dla Opiekunek osób starszych

W pracy każdego Opiekuna osób starszych zdarzają się cięższe chwile i stresujące sytuacje spowodowane stanem zdrowia podopiecznego. Jak sobie z nimi radzić? Pracownicy ATERIMA MED mogą liczyć na wsparcie w postaci dyżurów telefonicznych eksperta Akademii Opiekunek – wykwalifikowanej pielęgniarki.

Czego przed wyjazdem obawia się Opiekunka?

wsparcie-dla-Opiekunek-osob-starszychKażda doświadczona Opiekunka wyjeżdżająca na nową ofertę pracy w Niemczech w dobrej firmie, takiej jak ATERIMA MED, otrzymuje niezbędne informacje na temat seniora. Mimo to, często czuje niepokój związany ze swoim przyszłym podopiecznym – zastanawia się czy sobie poradzi, czy w nowym miejscu pracy będzie się dobrze czuć i czy jej podopieczny ją polubi. Obawy te pojawiają się jeszcze częściej w przypadku osób stawiających pierwsze kroki w pracy jako Opiekun osób starszych.

 

Choroba Alzheimera – jak sobie z nią radzić?

Opieka nad osobami starszymi jest pracą wymagającą pewnych cech charakteru, takich jak np. zaangażowanie i odpowiedzialność. W pracy w branży opiekuńczej mogą zdarzać się sytuacje trudne lub zaskakujące – szczególnie dla początkujących Opiekunek, które nie posiadają dużego doświadczenia w opiece seniora.

Podopieczni, którzy cierpią na chorobę Alzheimera czy demencję, często mają problemy z pamięcią i koncentracją, a wraz z postępem choroby mogą nawet zanikać u nich podstawowe umiejętności, takie jak np. ubieranie się czy posługiwanie się sztućcami. Osoby dotknięte chorobą mogą też odmawiać przyjmowania leków lub nie rozpoznawać członków rodziny lub Opiekuna. Jak radzić sobie w takich sytuacjach? Specjalnie z myślą o Opiekunach ATERIMA MED wprowadziliśmy telefoniczne dyżury eksperta Akademii Opiekunek – Iwony Przybyło.

Pomoc eksperta Akademii Opiekunek

Iwona Przybyło jest magistrem pielęgniarstwa, absolwentką Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku oraz specjalistą Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Jest również dyplomowanym terapeutą zajęciowym, coachem i trenerem.

Nasz ekspert w swojej pracy kieruje się pasją do ludzi starszych, szacunkiem dla ich różnorodności i wszystkiego tego, co przeżyli. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe. Iwona Przybyło od lat jest zaangażowana w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych Opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych.

O co najczęściej pytają Opiekunki?

Jakie pytania zadają Opiekunki podczas dyżurów naszego eksperta? Najczęściej poruszane są kwestie dotyczące, m. in.:

  • opieki nad osobami starszymi cierpiącymi na demencję lub chorobę Alzheimera,
  • sposobów radzenia sobie z agresją, apatią i innymi zaburzeniami zachowania u osób chorych na Alzheimera,
  • prawidłowej diety seniora,
  • metod aktywizacji podopiecznego,
  • budowania dobrej relacji pomiędzy Opiekunem a podopiecznym,
  • wypalenia w zawodzie Opiekuna i sposobów radzenia sobie z nim,
  • nadmiernego wstawania w nocy podopiecznego,
  • fizycznych aspektów opieki seniora, np. prawidłowego wykonywania transferu lub opieki nad osobami z sondą PEG, cewnikiem lub stomią.

Opieka seniora i wsparcie dla Opiekunek

Nasze dyżury stworzyliśmy specjalnie z myślą o pracownikach ATERIMA MED, którzy w pracy Opiekuna w Niemczech potrzebują wsparcia osoby z doświadczeniem lub merytorycznej pomocy.

Iwona Przybyło dużo lepiej czuje się w roli „partnera w opiece” niż „eksperta” – da się to wyczuć w rozmowach, które Opiekunki bardzo sobie cenią – przybierają one formę wsparcia i wspólnego szukania najlepszego rozwiązania problemu.

Jeśli potrzebujesz rady związanej z wyzwaniami codziennej opieki nad osobami starszymi – zadzwoń do nas! Wszystkie informacje na temat dyżuru znajdziesz na platformie Akademii Opiekunek.

Nasi Opiekunowie zawsze mogą liczyć na naszą pomoc! :)

 

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla Opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający dodanie komentarza. Adres e‑mail nie będzie prezentowany na stronie.