Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Sprawna rekrutacja

Wyjazd do Niemiec do pracy jako Opiekunka osób starszych to duże przedsięwzięcie, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają pracę w opiece seniora. W ATERIMA MED staramy się, aby proces rekrutacji przebiegał jak najsprawniej.

Jak przebiega rekrutacja w ATERIMA MED?

Sprawna-rekrutacja-w-ATERIMA-MED

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez kandydatki do pracy Opiekunki w Niemczech jest „Jak będzie wyglądał mój proces rekrutacji?”. Nic w tym dziwnego – rozmowy kwalifikacyjne często są kojarzone ze stresem. W ATERIMA MED dokładamy wszelkich starań, aby cały proces rekrutacyjny przebiegał szybko i sprawnie.

Pierwszym etapem, który rozpoczyna rekrutację jest kontakt kandydatki na Opiekunkę osób starszych z naszą firmą. Zgłosić się można na kilka wygodnych sposobów:

 

  • Wypełniając formularz internetowy na naszej stronie,
  • Telefonicznie – dzwoniąc na numer Działu Rekrutacji: 12 341 15 15,
  • Odwiedzając jedno z naszych biur – wszystkie adresy podane są tutaj. Jeśli nie możesz spotkać się z nami w naszym biurze, prosimy o kontakt!
  • Sprawdzimy możliwość spotkania bliżej Twojego miejsca zamieszkania,
  • Odwiedzając nasze stanowisko podczas targów, giełd pracy i spotkań informacyjnych, o których informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej w sekcji „Tu będziemy” i na naszym profilu na Facebooku.

Wygodna rekrutacja przez telefon

Po zgłoszeniu się do pracy jako Opiekunka w Niemczech, Dział Rekrutacji kontaktuje się z kandydatką do pracy telefonicznie, aby porozmawiać na temat posiadanego doświadczenia oraz preferencji związanych z ofertą. W ATERIMA MED stale szkolimy naszych pracowników, aby mogli sprawnie rozpoznać potrzeby wszystkich naszych Opiekunów i być dla nich partnerem podczas rekrutacji.

Oferty pracy w Niemczech szyte na miarę

Wiemy, że Opiekunowie mają swoje preferencje i często zależy im na tym, aby termin wyjazdu był dopasowany do ich sytuacji rodzinnej i prywatnych planów. Podopieczni i ich rodziny również mają swoje potrzeby i oczekiwania względem opieki – a my w ATERIMA MED staramy się te potrzeby jak najlepiej łączyć. Oferty pracy w Niemczech dopasowujemy indywidualnie do każdej Opiekunki. Wszystkich Opiekunów osób starszych – zarówno tych z dużym doświadczeniem, jak i początkujących pracowników traktujemy jak partnerów.

Niemiecki dla Opiekunek

Ostatnim etapem przed podpisaniem umowy jest telefoniczna rozmowa kandydatki z konsultantem ATERIMA MED, która ma na celu zweryfikowanie znajomości języka niemieckiego. Poziom znajomości niemieckiego jest sprawdzany wszystkim kandydatkom do pracy w opiece nad osobami starszymi, ponieważ jest to najważniejszy – zaraz obok doświadczenia w opiece seniora – warunek zatrudnienia jako Opiekunka osób starszych. Do rozmowy z konsultantem warto się odpowiednio przygotować, ponieważ to właśnie od niej zależy wysokość wynagrodzenia. Pamiętaj – im lepsza znajomość języka, tym wyższe zarobki Opiekunki osób starszych i krótszy czas oczekiwania na ofertę pracy w Niemczech. Z naszego artykułu dowiesz się, jak przebiega rozmowa z konsultantem po niemiecku, a nawet odsłuchasz przykładowe nagranie rozmowy sprawdzającej poziom znajomości niemieckiego.

Podpisanie umowy z ATERIMA MED

Ostatnim etapem rekrutacji jest podpisanie umowy w sposób dogodny dla kandydatki, np. w najbliższym biurze ATERIMA MED oraz przedstawienie Opiekunce oferty pracy w Niemczech. Wszystkie nasze oferty pracy są rzetelnie sprawdzane i regularnie aktualizowane.

Opieka nad osobami starszymi i nie tylko!

Wszyscy Opiekunowie osób starszych w ATERIMA MED mają pewność, że w podczas pobytu w Niemczech będą w stałym kontakcie ze swoim Koordynatorem, który zawsze ich wysłucha i pomoże. Poza tym, o bezpieczeństwo i satysfakcję wszystkich Opiekunów dbają nasi Specjaliści ds. Zaopiekowanych.

Opieka nad osobami starszymi i praca w Niemczech to duże wyzwanie. Na każdym kroku staramy się, aby współpraca przebiegała pomyślnie i sprawnie dla obu stron. Właśnie dlatego stawiamy na partnerskie relacje z naszymi Opiekunami, a nasze motto brzmi: „Zaopiekuj się naszym Podopiecznym, my zaopiekujemy się Tobą!”.

APLIKUJ JUŻ DZIŚ APLIKUJ JUŻ DZIŚ

Dodaj komentarz

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający dodanie komentarza. Adres e‑mail nie będzie prezentowany na stronie.