Porady i informacje praktyczne

Praca Opiekunki osób starszych przed trzydziestką

Co można zyskać dzięki pracy jako Opiekunka osób starszych w młodym wieku? Na to pytanie odpowiedziała nam pani Karolina, 26-letnia Opiekunka ATERIMA MED, która do Niemiec wyjeżdża już po raz siódmy.
czytaj

Praca Opiekunki w Niemczech – pierwsza pomoc w opiece

W pracy jako Opiekunka osób starszych nie brakuje niecodziennych wyzwań. Dzisiaj prezentujemy krótki wywiad z panią Beatą Siebułą – Opiekunką osób starszych ATERIMA MED, która podczas swojej pracy czasem znajduje się w sytuacji, w której musi udzielić swojej podopiecznej pierwszej pomocy.
czytaj

Opiekunka osób starszych – praca z powołania

Pani Katarzyna Szlaga to Opiekunka osób starszych z ponad ośmioletnim doświadczeniem. W rozmowie z nami opowiedziała o prawdziwym powołaniu, kierowaniu się intuicją w pracy i… dużym znaczeniu kuchni. Zachęcamy do lektury!
czytaj

Opiekunka na emeryturze – wyjazd do Niemiec jako sposób na dodatkowy zarobek

Wiele Opiekunek osób starszych wyjeżdża do pracy w Niemczech aby otrzymać wyższą emeryturę i mieć szansę na lepszą przyszłość. Zachęcamy do lektury wywiadu z panią Grażyną – Opiekunką ATERIMA MED, która swoją pracą udowadnia, że osoby na emeryturze mogą dalej aktywnie pracować zawodowo, spełniać się w swojej pracy i optymistycznie patrzeć w przyszłość.
czytaj

Mężczyzna w zawodzie Opiekuna osób starszych

Jak mężczyźni radzą sobie z pracą w opiece? Okazuję się, że bardzo dobrze! Dzisiaj prezentujemy wywiad z panem Grzegorzem – Opiekunem osób starszych ATERIMA MED, który opowiedział nam więcej o swojej sile i motywacji do pracy.
czytaj

"Odłożyłam na studia i przełamałam barierę językową"

Prezentujemy wywiad z Moniką studentką czwartego roku pedagogiki, która zdecydowała się wyjechać do pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Publikujemy tę rozmowę, by przybliżyć młodym ludziom doświadczenia ich rówieśniczki w tym zawodzie i pomóc odpowiedzieć na pytanie, czy ta praca jest dla nich.
czytaj

Ku przestrodze - historia pani Jadwigi

Opisana poniżej historia wydarzyła się naprawdę. Postanowiliśmy ją tutaj zamieścić ku przestrodze dla innych osób, które starają się o pracę opiekunki osób starszych za granicą. Imiona bohaterów zostały na ich prośbę zmienione – po przeczytaniu na pewno zrozumiecie, dlaczego tak się stało.
czytaj

Wyjazd odmienił moje życie - wspomnienia pani Kasi

Miała poukładane życie w kraju: posadę księgowej, szczęśliwą rodzinę i już tylko kilka lat do emerytury. Kiedy spadło na nią zwolnienie z pracy, postawiła wszystko na jedną kartę. Poznaj historię pani Kasi.
czytaj

Blaski i cienie bycia opiekunką - historia Pani Sylwii

Z każdym wyjazdem do pracy za granicę wiążą się pewne wątpliwości. Poprzez historię jednej z naszych opiekunek chcielibyśmy pokazać, że warto uwierzyć we własne możliwości.
czytaj