Porady i informacje praktyczne

Prawdziwe historie

Praca opiekunki w Niemczech – opieka nad seniorem z depresją

„Nie wyobrażam sobie innej pracy niż ta – z ludźmi i dla ludzi”, mówi pani Teresa z Żor. To Opiekunka ATERIMA MED z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, która w krótkiej rozmowie opowiedziała nam o swojej pracy i opiece nad podopieczną z depresją.
Czytaj

Praca Opiekunki w ATERIMA MED – budowanie relacji z seniorem

W dobrej opiece bardzo ważne jest odpowiednie podejście i dobry kontakt z seniorem. Zachęcamy do lektury wywiadu z panią Gizelą Kajzer – Opiekunką ATERIMA MED z wieloletnim doświadczeniem, która w krótkiej rozmowie opowiedziała nam o swoich sposobach na budowanie dobrej relacji z podopiecznym.
Czytaj

Praca opiekunki w Niemczech – spokój ducha kluczem do dobrej opieki

Dzisiaj zachęcamy do lektury wywiadu z panią Joanną, Opiekunką osób starszych ATERIMA MED, która jest niezwykle barwną i inspirującą osobą. Panią Joannę poznaliśmy przy okazji konkursu na naszym profilu na Facebooku, gdzie opowiedziała nam o swoich ulubionych zajęciach podczas pracy w Niemczech, czyli odkrywaniu przyrody oraz rysowaniu mandal razem z podopieczną.
Czytaj

Praca opiekunki osób starszych przed trzydziestką

Co można zyskać dzięki pracy jako opiekunka osób starszych w młodym wieku? Na to pytanie odpowiedziała nam pani Karolina, 26-letnia Opiekunka ATERIMA MED, która do Niemiec wyjeżdża już po raz siódmy.
Czytaj

Praca opiekunki w Niemczech – pierwsza pomoc w opiece

W pracy jako opiekunka osób starszych nie brakuje niecodziennych wyzwań. Dzisiaj prezentujemy krótki wywiad z panią Beatą Siebułą – Opiekunką osób starszych ATERIMA MED, która podczas swojej pracy czasem znajduje się w sytuacji, w której musi udzielić swojej podopiecznej pierwszej pomocy.
Czytaj

Opiekunka osób starszych – praca z powołania

Pani Katarzyna Szlaga to Opiekunka osób starszych z ponad ośmioletnim doświadczeniem. W rozmowie z nami opowiedziała o prawdziwym powołaniu, kierowaniu się intuicją w pracy i… dużym znaczeniu kuchni. Zachęcamy do lektury!
Czytaj

Opiekunka na emeryturze – wyjazd do Niemiec jako sposób na dodatkowy zarobek

Wiele Opiekunek osób starszych wyjeżdża do pracy w Niemczech aby otrzymać wyższą emeryturę i mieć szansę na lepszą przyszłość. Zachęcamy do lektury wywiadu z panią Grażyną – Opiekunką ATERIMA MED, która swoją pracą udowadnia, że osoby na emeryturze mogą dalej aktywnie pracować zawodowo, spełniać się w swojej pracy i optymistycznie patrzeć w przyszłość.
Czytaj

Mężczyzna w zawodzie opiekuna osób starszych

Jak mężczyźni radzą sobie z pracą w opiece? Okazuję się, że bardzo dobrze! Dzisiaj prezentujemy wywiad z panem Grzegorzem – Opiekunem osób starszych ATERIMA MED, który opowiedział nam więcej o swojej sile i motywacji do pracy.
Czytaj

"Odłożyłam na studia i przełamałam barierę językową"

Prezentujemy wywiad z Moniką studentką czwartego roku pedagogiki, która zdecydowała się wyjechać do pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Publikujemy tę rozmowę, by przybliżyć młodym ludziom doświadczenia ich rówieśniczki w tym zawodzie i pomóc odpowiedzieć na pytanie, czy ta praca jest dla nich.
Czytaj

Ku przestrodze - historia pani Jadwigi

Opisana poniżej historia wydarzyła się naprawdę. Postanowiliśmy ją tutaj zamieścić ku przestrodze dla innych osób, które starają się o pracę opiekunki osób starszych za granicą. Imiona bohaterów zostały na ich prośbę zmienione – po przeczytaniu na pewno zrozumiecie, dlaczego tak się stało.
Czytaj