Wybierz firmę godną zaufania!

Podstawą zadowolenia i poczucia bezpieczeństwa każdego pracownika jest sprawdzony i rzetelny pracodawca. Ma to szczególne znaczenie przy wykonywaniu tak wymagającej i odpowiedzialnej pracy jak opieka nad seniorem poza granicą własnego kraju. Oczywiście, ważne są również godziwe zarobki.


Kosmiczne „gruszki na wierzbie”

Pani Zofia jest emerytką, która postanowiła dorobić do emerytury. Została opiekunką i już w pierwszej pracy padła ofiarą oszustów. Skusiła się na ofertę, która - jak sama mówi - obiecywała kosmicznie wysokie zarobki. - Na rynku działa wielu oszustów, którzy żerują na naiwnych, dlatego trzeba bardzo uważać. Wiele obiecują, a potem wychodzi, że to kłamstwo - dodaje.

- Miałam okazję pracować w jednej z agencji, oferujących pracę polskim opiekunkom w Niemczech. Myślałam, że skoro reklamują się w gazecie i można wszędzie znaleźć ich ofertę, to są wiarygodni i mnie nie oszukają. To była pomyłka! - żali się pani Zofia. - Na początku ucieszyłam się z obietnicy wysokiego wynagrodzenia, ale szybko okazało się, że było to zwykłe kłamstwo a uzgodnionych pieniędzy nigdy nie zobaczyłam - wyjaśnia. - Nie mogłam spłacić rat za pralkę i do dziś mam z tego powodu kłopoty z komornikiem. 

 

Dlaczego ATERIMA MED?

- Nie mam już dwudziestu lat i ochoty na eksperymenty czy ryzyko. Wybrałam ATERIMA MED, bo chcę mieć pewność, że nie będę pracować u przypadkowych ludzi i ani martwić się, czy w terminie otrzymam wypłatę. Poza tym, praca została dopasowana do moich możliwości, a zarobki są bardzo atrakcyjne -  wyjaśnia pani Zofia.

Pani Zofia dokonała słusznego wyboru, bo nasza oferta jest uczciwa i wyróżnia się na rynku - świadczą o tym tysiące zadowolonych ze współpracy opiekunek. Propozycje zatrudnienia w naszej firmie są dobierane indywidualnie i zależą od kwalifikacji i wcześniejszego doświadczenia opiekunki.


Problemy? Pomożemy!

Pani Maria współpracuje z nami od roku - jest zadowolona i czuje się bezpiecznie. Ponad rok temu, w poprzedniej pracy, nie było to takie oczywiste.

- W tamtej firmie panował kompletny bałagan. Kiedyś rozbolał mnie ząb, więc poprosiłam o przesłanie karty EKUZ, która umożliwia pójście do lekarza. Ciągle zapewniali mnie, że prześlą potrzebne dokumenty, ale nigdy ich nie zobaczyłam. W końcu rodzina przesłała mi pieniądze z Polski, a do dentysty poszłam prywatnie. To było po prostu nieludzkie. Nie chcę nawet myśleć, co by się stało, gdybym musiała iść do szpitala albo pilnie potrzebowała lekarza - denerwuje się pani Maria.

W ATERIMA MED ogromną wagę przywiązujemy do rzetelnej dokumentacji pracowniczej. Dbamy o to, by pracujące u nas opiekunki czuły się bezpiecznie. W tym celu staramy się mieć ciągły kontakt z osobami, które wyjeżdżają do Niemiec i na bieżąco rozwiązywać zaistniałe problemy.

Na pytanie o współpracę z ATERIMA MED pani Weronika, która od dwóch lat pracuje u nas, odpowiada: -  Tak, to był strzał w dziesiątkę. Nie znałam dobrze niemieckiego, ale miałam ciężką sytuację finansową. Potrzebna mi była praca za granicą, żeby ruszyć z miejsca. Wybrałam ATERIMA MED, bo poleciła mi ją moja znajoma, która już w niej pracowała. Teraz ja  polecam ją moim znajomym.

- Pracownicy ATERIMY MED troszczyli się o mnie od samego początku. Znaleźli mi dobrą pracę, a gdy pojawiły się problemy - mogłam liczyć na pomoc. Chodziło o to, że babcia, którą się opiekowałam, zachowywała się dziwnie - bardzo oszczędzała na jedzeniu i chciała jeść tylko mrożonki. Firma od razu skontaktowała się z rodziną i przedstawiła tę kłopotliwą sytuację. Dzięki tej interwencji udało się szybko znaleźć kompromis. Babcia stała się bardziej otwarta na moje kulinarne propozycje, a ja jestem szczęśliwa, że nie muszę zmieniać pracy - śmieje się.

Jarosław, pracownik Działu Rekrutacji w ATERIMA MED:
- Od naszych opiekunek wiemy, że wiele działających na rynku firm interesuje się tylko i wyłącznie możliwością wysłania za granicę jak największej liczby osób do pracy. Później los tych pań nikogo już nie obchodzi i nie ma reakcji na pojawiające się problemy. Wiemy, że takie rzeczy, jak w przypadku pani Marii, potrafią uprzykrzyć pobyt w Niemczech i są frustrujące dla opiekunek, dlatego nasza firma kładzie nacisk na dobrą komunikację i pomoc w sytuacjach, które jej wymagają.

Oprac. MZ

Dodaj komentarz

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający dodanie komentarza. Adres e‑mail nie będzie prezentowany na stronie.
Ja:

Od dłuższego czasu przymierzam sie do wyjazdu jako opiekunka osób starszych ale zawsze coś stoi na przeszkodzie. Język niemiecki trochę znam ale obawiam się tej bariery językowej. Ale wreszcie musze podjąć decyzję ,tylko na początek chciała bym osobę z podstawami j. niemieckiego abym mogła się dokształcić. Pozdrawiam

Redakcja serwisu:

Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa i wszystkie Panie zainteresowane współpracą z naszą agencją zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wypełnienia naszego formularza :)

Malgorzata:

Ja jeszcze troszke poucze sie niemieckiego i zadzwonie do panstwa w sprawie pracy, Macie swietne opinie i juz nawet tego egzaminu przez telefon tak sie nie boje. Pozdrawiam serdecznie czla Aterime

DANUTA:

Witam serdecznie i bardzo się cieszę ,że trafiłam na waszą stronę! Jestem opiekunką,lecz mam przerwę dwu letnią ,dlatego też kożystam z waszej nauki j. niemieckiego p.Basi! To jest super1 pozdrawiam serdecznie...:)

Ewa:

Ja na państwa agencje trafiłam od niedawna, ale zaglądam codziennie , korzystam z nauki języka niemieckiego . Chciałbym podjąć współprace z Waszym biurem , jako opiekunka osób starszych , w Niemczech . W tej chwili chciałbym pracować w Polsce , poprawić swoją znajomość języka....\nWyrazy uznania i dziękuje

Katarzyna:

Drodzy Państwo, jeszcze z Wami nie współpracuję, ale mam taki zamiar. Na tą chwilę zabrałam się za niemiecki(uczyłam się go w liceum, ale to było dawno-mam 40 lat- i trzeba sobie ten język przypomnieć). Z pomocą tak profesjonalnie przygotowanej strony wiem, że dam radę. Pozdrawiam i dziękuję!

Jolanta:

Witam!Nie wspolpracuje z Wasza firma,ale korzystam ze strony nauki jezyka niemieckiego.Jest naprawde bardzo przydatna.Czesto tez czytam nowosci z niemieckiego rynku pracy.Dziekuje za wsparcie.

inna:

Ja na pństwa agencję trafiłam od niedawna,od niedawna mam też komputer,ale chociaz nie współpracuję, bardzo często zagladam i korzystam z rad.Wszystko jest bardzo jasno dokładnie podane.\nWyrazy uznania i pddziękowania!