Porady i informacje praktyczne

Święta Wielkanocne w Niemczech – zwyczaje i tradycje

Święta Wielkiej Nocy wyglądają w Niemczech nieco inaczej niż w Polsce. Co więcej, prawie każdy land ma typowe dla niego zwyczaje i tradycje – te najciekawsze i najbardziej popularne znajdziecie w naszym artykule.
Czytaj

Przygotowania do wymiany z Opiekunką osoby starszej

Wymiana w miejscu pracy to ważny moment zarówno dla Opiekunek, jak i dla podopiecznego. O czym należy pamiętać, aby przebiegła sprawnie? W tym artykule zebraliśmy dla Was garść wskazówek, którymi możecie kierować się zarówno w kontakcie z podopiecznym jak i Waszą zmienniczką.
Czytaj

ABC demencji z ATERIMA MED

W każdym tygodniu na Facebooku omawiamy z Wami jedno zagadnienie związane z demencją. Swoją wiedzą na ten temat dzieli się z nami też dr Michał Gwiżdż – specjalista psychiatrii środowiskowej zawodowo zajmujący się opieką nad pacjentami z demencją. Zapraszamy do lektury zbioru porad zarówno od naszego eksperta jak i od Was!
Czytaj

Higiena w pracy opiekuna

Dla osób doświadczonych w opiece nad osobami starszymi dbanie o higienę podopiecznego to codzienność. Każdy, kto dopiero rozpoczyna pracę jako opiekun, powinien zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, jakie obowiązują w profesjonalnej opiece nad seniorami. Zebraliśmy je dla Was, by można było w każdej chwili do nich zajrzeć.
Czytaj

Jak rozpoznać uczciwą firmę?

Rzetelna agencja zatrudnienia gwarantuje bezpieczeństwo. Wyjeżdżając z nią można spać spokojnie, a w razie ewentualnych problemów można liczyć na pomoc w ich rozwiązaniu.
Czytaj

Choroba przeciążeniowa kręgosłupa - kręgosłupowe kłopoty Opiekunek

Dolegliwości związane z kręgosłupem przybierają wśród opiekunek rozmiary epidemii, a przecież, aby skutecznie pomagać w chorobie podopiecznemu, trzeba najpierw zadbać o swoją kondycję i zdrowie. Co więcej, niestety większość z Was nie zawsze kojarzy bóle pleców ze swoją pracą.
Czytaj

Jak dobrze przygotować się do rozmowy z konsultantem ATERIMA MED?

Po wypełnieniu formularza rekrutacyjnego można spodziewać się telefonu z naszej firmy. Konsultanci z ATERIMA MED zadzwonią, by uzupełnić potrzebne informacje i sprawdzić znajomość języka niemieckiego. Warto się do tej rozmowy odpowiednio przygotować.
Czytaj

Zaplanujmy starość

Europejczycy żyją coraz dłużej, a ich zapracowane dzieci coraz częściej stają przed koniecznością wyboru formy opieki dla rodziców: umieścić ich w domu spokojnej starości czy zapewnić domową opiekunkę?
Czytaj

Praca na czarno? Nie, dziękuję!

Większość kobiet pracujących na Zachodzie w zawodzie opiekunki pochodzi z Europy Wschodniej, w tym także z Polski. Duża ich część pracuje w Niemczech na czarno. Zwykle nie zdają sobie sprawy z tego, jakie kłopoty im grożą.
Czytaj