Bezpieczna praca za granicą

Bezpieczna praca za granicąBezpieczna praca za granicą

W naszej pracy często spotykaliśmy się z przypadkami osób, które zostały oszukane lub wykorzystane w związku z poszukiwaniem pracy za granicą. Zauważyliśmy, że te osoby z uwagi na swoją bezradność i brak wiedzy są łatwymi ofiarami dla oszustów. Ci z kolei działają wykorzystując niezmiernie finezyjne metody i pułapki. Postanowiliśmy działać.

Tak trafiliśmy na prowadzone przez siostrę Annę Bałchan Stowarzyszenie PoMOC, które pomaga m.in. ofiarom handlu ludźmi. Jest to grupa wspaniałych osób, które bezinteresownie zmieniają świat na lepsze, a od 2011 roku pomaga im w tym ATERIMA MED. Naszym wspólnym celem jest przeciwdziałanie współczesnemu niewolnictwu i handlowi ludźmi oraz pomoc ich ofiarom.

WSPÓLNIE UDAŁO NAM SIĘ WIELE!

Poradnik „Bezpieczna praca za granicą”

Dzięki naszej przyjaźni i współpracy powstał praktyczny poradnik dla osób szukających pracy za granicą. Publikacja podpowiada, jak dobrze przygotować się do wyjazdu zarobkowego poza Polskę. Znaleźć w nim można także informacje, do kogo zwrócić się w razie ewentualnych problemów. Poradnik można bezpłatnie pobrać tutaj.

Kampanie edukacyjno-informacyjne

Wspólnie inicjujemy także ciekawe eksperymenty i akcje informacyjne w mediach. W 2014 roku pokazaliśmy całej Polsce, że na atrakcyjne ogłoszenie tajemniczego Zbigniewa zgłosiło się …378 potencjalnych Opiekunek! Wszystkie były gotowe przekazać swoje dane i wyjechać w nieznane miejsce do Niemiec… Więcej o naszym eksperymencie dowiecie się tutaj.

Szkolenia dla pracowników ATERIMA MED

Wszyscy nasi pracownicy co roku biorą udział w szkoleniach z zakresu przeciwdziałania handlowi ludźmi. Dzięki temu nie tylko dobrze rozumiemy ten problem, ale też uczymy się coraz lepiej rozpoznawać osoby, które w przeszłości padły ofiarą oszustów i nielegalnych werbowników. Staramy się takim osobom pomagać i kierować je po profesjonalne wsparcie. Autorami i prowadzącymi szkolenia są m.in. eksperci Stowarzyszenia PoMOC i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nagrody i wyróżnienia

Współpraca ATERIMA MED i PoMOCy była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana:

  • w 2014 i 2015 zostaliśmy wyróżnieni przez Organizację Narodów Zjednoczonych publikacją w prestiżowym raporcie „UN Global Compact Yearbook Poland”
  • wyróżnienie w trzeciej edycji Liderów Zrównoważonego Rozwoju
  • laureat konkursu Wspólnie budujemy kapitał społeczny
  • nominacja do tytułu Dobroczyńca Roku 2014

Strona www.bezpieczny-wyjazd.eu

To tutaj można znaleźć więcej informacji o bezpiecznych wyjazdach i wszystkie nasze materiały edukacyjne. Opisujemy tu również wszystkie akcje informacyjne, jakie prowadzimy we współpracy z PoMOCą